Be kategorijos

Edukacinis užsiėmimas „Matau kitaip“

Gegužės 5 dieną 8B klasė dalyvavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ įgyvendinamo projekto „Už teisę kurti ir būti savimi“ edukaciniame užsiėmime „Matau kitaip“, kurį vedė regos negalią turinti Vaida Butautaitė-Sankovskaja. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su regos negalios specifika, atkreiptas dėmesys į šią negalią turinčio žmogaus santykį su visuomene, paaiškintos sąvokos, dėl kurių vartojimo žmogus su negalia jaučiasi nejaukiai, aptarta, kaip galima padėti neregiui ir kokias veiklas jis gali atlikti pats. Mokiniai ne tik sužinojo, kaip regos negalią turintys žmonės dirba kompiuteriu, naudojasi mobiliuoju telefonu, skaito knygas, atlieka įvairius buities darbus, bet ir dalyvavo aktyviose veiklose: bandydami įsijausti į nematančio žmogaus situaciją skaičiavo pinigus užrištomis akimis, bandė perskaityti laiškelį, parašytą Brailio raštu. Atlikę užduotis mokiniai dalyvavo refleksijoje – aptarė savo pojūčius šių veiklų metu. Šis užsiėmimas mokiniams paliko gilų įspūdį ir paskatino kitaip pažvelgti į regos negalią turinčių žmonių kasdienybę. Patirtinės veiklos padėjo geriau suprasti iššūkius, su kuriais jie susiduria, bei ugdė empatiją, pagarbą ir sąmoningumą.
Klasės vadovė Vaiva Kavaliauskaitė

Sekite mus Facebook