Be kategorijos

Ugdytas kūrybiškas požiūris į literatūrą

Nors mokslo metai artėja prie pabaigos, bet Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje naudingų renginių netrūksta. Birželio 17-ąją ugdymo ne pamokų forma dienos veiklas mokyklos lituanistai suplanavo kitaip. Pasirinktu ugdymo dienos pavadinimu „Skaito visa mokykla“ siekta ugdyti kūrybišką požiūrį į literatūrą, vertinti literatūrą kaip šaltinį, turtinantį jauno žmogaus emocijas, ugdantį vaizduotę ir mąstymą.

Nuo ankstyvo ryto klasėse užvirė darbai: mokiniai individuliai ir poromis ruošė knygų skirtukus, paskui juo dovanojo bibliotekai, reklamavo skaitytas knygas, rinko gražias mintis apie knygas. Pasibaigus pirmajai pamokai, bibliotekoje buvo surengta skirtukų ir minčių apie knygas  paroda.

Netradiciškai papasakoti vaikų mylimo rašytojo Alano Aleksanderio Milno parašytas  istorijas apie smaližių meškiuką Mikę Pūkuotuką padėjo Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo (vadovas Gediminas Makauskas) mėgėjų teatras ir Anciūnų bibliotekos bibliotekininkė Rita Makauskienė. Į susitikimą su gausiai aktų salėje susirinkusiais žiūrovais atvyko Knysliukas (Alvyda Krapienė), Pelėda (Vitalija Narkevičienė), Mikė Pūkuotukas (Rita Makauskienė), Nulėpausis (Loreta Ruseckienė), istoriją skaitė Gediminas Makauskas. Buvo vaidinamos ištraukos iš A. A. Milno kūrinių, vyko teatralizuotas Nulėpausio gimtadienis „Pūkuotuko pasaulis“, mokiniai turėjo galimybę paskaityti scenoje eksponuojamų išmintingų Mikės Pūkuotuko citatų.

Po spektaklio mokiniai rinkosi erdvę skaitymui ir savarankiškai skaitė atsineštas knygas.

Kadangi 2019-uosius LR Seimas paskelbė Juozo Tumo-Vaižganto metais, todėl ketvirtoji pamoka buvo skirta Vaižgantui. Neprilygsta­mą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių pelniusiai asmenybei atskleisti skirtą LRT filmą „Tumo kodeksas“ žiūrėjo visų klasių mokiniai. Filmu populiarintos žinios, ugdytas  smalsumas, skatinta domėtis žymiu rašytoju, jo biografija bei kūryba.

Darganotą pirmadienį „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė rinkosi knygą kaip laisvalaikio praleidimo formą, aplankė bibliotekoje bibliotekininkių Reginos Grinienės ir Ligitos Pažusytės surengtą rašytojui Vaižgantui skirtą parodą, noriai perskaitytas knygas siūlė draugams, įsitikino ir kitus įtikino, kad atversta knyga visada padeda dirbti, mokytis, įkvepia kūrybai, darbui ir sėkmei.

Romas Zibalas


Sekite mus Facebook