Be kategorijos

Spalio 6 ir 7 dienomis progimnazijoje vyko „Kultūros paso“ edukacinė pamoka „Valstybė – tai aš“

Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga parengtose edukacijose  5, 6 ir 7-ų klasių mokiniai patyrė neįtikėtiną kelionę po taip gerai pažįstamus ir tuo pačiu metu dar niekada nepažintus pasaulius.

Kaip Lietuvos vardas buvo įrašytas į pasaulio istoriją? Ką nuostabusis riteris tviskančiais šarvais neša rankose savo išrinktajai? Ką apie mus kalba anapus balos? Kaip aguonos grūdelis apvertė milžino vežimą? Kuo panašūs spalvų ir garsų pasauliai? Ką bendra turi vaivorykštė ir šviesoforas? Ką sustabdė raudona suknelė? Kodėl futbolininkai greitesni už krepšininkus? Kuo ypatingas kačiukas vardu Micius?

Ir dar daugybę kitų keistų ir išradingų klausimų ir žaidimų mokiniai patyrė kelionėje po mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezės pasaulį, kuriame susijungia istorija ir muzika, fizika ir kalba, etika ir gamtos pažinimas, dailė ir informacinės technologijos, meilė savajam kraštui ir savęs pažinimas…

Edukacijose apie pusė laiko buvo skirta pilietiniam ugdymui, ir pusė – mokslo, meno, šiuolaikinių technologijų sintezės užduotims ir provokacijoms, padedančioms mokiniams susieti įvairias disciplinas su gyvenimiška patirtimi.

Edukacijos metu buvo „prakalbinta“ rekordiškai daugiausia ekspozicijų visame pasaulyje turėjusi instaliacija „Tautiška giesmė“, kuri per 10 metų sulaukė jau per 500 tūkstančių lankytojų, o per daugiau nei 500 edukacijų prakalbinta jau virš 20 tūkstančių širdžių.

Edukacijas vedė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas; baigęs skulptūrą, fiziką, lietuvių filologiją, literatūrologiją, kultūros vadybos ir politikos studijas; kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus.

Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Suchockienė


Sekite mus Facebook