Be kategorijos

ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS „Gyvulininkystė ir aš“ IŠVYKA

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. 3D-161, Širvintų „Atžalyno“ progimnazija yra patvirtinta Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviu.
Įgyvendinant Programos veiklas, 2023 m. gegužės 24 d. mūsų progimnazijos III modulio mokinių grupė buvo pakviesta į pažintinę išvyką – į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademiją.
Išvykoje susipažinome su veterinarijos akademijos muziejaus ekspozicija. Veterinarijos akademijos muziejus – vienintelis muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma Lietuvos veterinarijos ir gyvūnų mokslo, studijų ištakos ir raida, reikšmė Lietuvos valstybei ir žemės ūkiui, nusipelniusių veterinarijai asmenybių gyvenimo istorijos. Muziejus saugo ir populiarina su Veterinarijos bei Akademijos istorija susijusias vertybes.
Fonduose kaupiami ir tyrinėjami eksponatai, susiję su Lietuvos veterinarijos ir gyvulininkystės istorija bei Veterinarijos akademijos istorija – dokumentai, spaudiniai, knygos, užrašai, nuotraukos, veterinariniai ir gyvulininkystės įrankiai, vaizdinė ir garsinė medžiaga, darbuotojų sukurtos mokymo priemonės, atsiminimai, dovanos, apdovanojimai, žymių žmonių asmeniniai daiktai, baldai ir kita.
LSMU Veterinarijos akademija vienintelė Lietuvoje ruošia kvalifikuotus veterinarinės medicinos gydytojus, kurių diplomai pripažįstami visoje Europoje. Dviejuose akademijos fakultetuose – Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų – vykdomos I, II pakopų ir vientisosios studijos: Veterinarinės medicinos, Maisto mokslo, Veterinarinės maisto saugos, Gyvūnų mokslo, Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programos.
Apžiūrėjome akademijos laboratorijas. Sužinojome, kaip tikrinama maisto produktų kokybė. Apžiūrėjome įrangą.
Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programos lektorė pasakojo, kaip bendrauti su augintiniais, dresuoti, prižiūrėti. Daugiausia įspūdžių paliko bendravimas su šuniukais. Ekskursantus džiugino 5 airių seteriai ir labradoras.
Programos koordinatorė Gražina Gudonienė

Sekite mus Facebook