Be kategorijos

Šviečiamosios gyvulininkystės programą „Augink, rūpinkis, mylėk“ įgyvendinant

Gegužės 11 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos septintokai lankėsi Vaivadiškiuose (Ukmergės rajonas). Ten apžiūrėjo stambiausio ūkininko Vilniaus apskrityje Sigito Razvadausko ūkį, kuriame plėtojama pienininkystė. Ūkininko fermoje auginama per 400 galvijų (galbūt ir daugiau). Moderniame pieno ūkyje darbuojasi Žibutė ir Sigitas Razvadauskai ir tikina, kad proveržis ūkyje įvyko įsigijus pieno melžimo robotus. Jie leidžia ne tik sutaupyti ūkininko jėgas ir laiką, bet ir tiksliai numato galimas rizikas.
Apžiūrėjome visiškai mechanizuotą ūkį. Sužinojome, kokių profesijų žmonės dirba ūkyje. Stebėjome, kaip dirba melžimo ir šėrimo robotai, kur laikomi veršiukai, telyčios, melžiamos karvės. Ūkio savininkė teigė, kad melžiant robotais karvės duoda daugiau pieno. Sužinojome, kad ir karvėms kartais reikia pedikiūro. Karvių maisto racionas praturtinamas įvairiais papildais. Pamatėme, kad karvės dėl jų pačių saugumo – be ragų. Jos apskritus metus būna tvarte ir puikiai jaučiasi. Matėme siloso, šienainio tranšėjas, rulonuose susuktą šieną ir šiaudus. Pasirodo, kad karves melžia ir keletas moterų. Mokiniai praplėtė akiratį ir pagilino pamokose įgytas žinias apie pieninius galvijus.
Išvyką į ūkį padėjo suorganizuoti Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Stanislovas Burneika, skyriaus vedėja, veterinarijos inspektorė Birutė Marytė Bernotienė, vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Neringa Šinkūnienė.
Programos koordinatorė Gražina Gudonienė

Sekite mus Facebook