Be kategorijos

Svečiai iš Ispanijos lankėsi Zibaluose

Gegužės 16 d. Erasmus+ Ka122 projekto „Mokymas ateičiai“ dalyviai lankėsi „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriuje. Projekto dalyvius pasitiko mišrios darželio grupės ugdytiniai ir mokytoja Laima Čigienė. Ji skaitė pranešimą „Tiriamoji veikla darželyje. Aplinkos stebėjimai“.
Pasak pranešėjos, norint, kad ugdymas būtų sėkmingas, kiekvienas vaikas darytų pažangą, jis turi patirti sėkmę. „Mes – kaimo darželis – esame arčiau gamtos, suteikiančios vaikams daugiau aplinkos pažinimo, todėl turime didžiulį norą keliauti už darželio kiemo ir nuotaikingai per patyrimą pažinti aplinkinį pasaulį. Žinodami vaiko prigimtinį norą tyrinėti, pažinti aplinką, ieškome galimybės nukreipti vaikus natūraliam (gamtos) aplinkos pažinimui. Juk aplinkos pažinimas mažo žmogaus gyvenime atlieka svarbų vaidmenį, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs, nuolat besimokantys, turintys natūralų poreikį tyrinėti, o aplinka skatina vaiko kūrybiškumą, aktyvumą, iniciatyvumą, saviraišką“, – sakė Laima Čigienė.
Svečiai iš Ispanijos mokyklų įsitikino, jog jokios enciklopedijos, jokios knygos nesuteiks tiek žinių, kiek reali kelionė į vietą, apie kurią buvo kalbėta darželyje. Mokytoja iš Ispanijos Lara Mendieta Montoro stebėjosi, kiek daug širdies pedagogė Laimutė įdeda į savo darbą. Mokytojas Andreu Morant Velasco sakė: „Jei turėčiau vaikų ir galimybę, savo vaikus leisčiau tik į šį darželį.“
Kvalifikacijos tobulinimo Erasmus+ projekto dalyviai linki mokytojai Laimutei sėkmės ir puikios nuotaikos vedant ugdytinius į žinių ir pažinimo pasaulį. Pristatyti darželio veiklas mokytojai Laimai talkino progimnazijos anglų kalbos mokytoja Žydronė Barbaravičienė bei aštuntokės Ieva Petniūnaitė, Urtė Nekraševičiūtė ir Brigita Šilgalytė.
Projekto koordinatorė Gražina Gudonienė

Sekite mus Facebook