Be kategorijos

Spalvotas ir gražus pasaulis džiugino Zibalų skyriaus darželinukus

„Išmokom spalvų vardus,
Štai koks piešinys gražus,
Kartosim tai mes kas dieną,
Nes piešti labai jau miela,
O jeigu spalvų pritrūks,
Išmoksim kitų vardus.“
(K. Ivinskis)
Atkeliavęs rudenėlis tyliai byloja, kad gamta pamažu ruošiasi poilsiui. Juk saulės spindulėliai nebe tokie jau šilti, dangų vis labiau aptraukia tamsūs debesėliai, atnešantys dažniau lietų. O kaip dar norėtųsi, kad spalvingas rudenėlis nesibaigtų, kad pabūtų šalia ir ilgėliau džiugintų savo nuostabiomis spalvomis.
Todėl visą savaitę Zibalų skyriaus darželio grupė nusidažė ryškiomis spalvomis. Spalio 23-27 dienomis vyko kūrybinė spalvota savaitė. Tikslas – pažinti ir įtvirtinti spalvų pavadinimus, orientuojantis į spalvas, plėtoti vaikų žodinę ir vaizdinę kūrybą. Spalvų savaitė prasidėjo nuo mėlynos spalvos: mėlynos užduotys, mėlynos pramogos, mėlyni stalo serviravimo akcentai. Darželinukai atliko jiems skirtas užduotis, eksperimentavo, spėliojo, ragavo, dalyvavo rungtyse, skaičiavo, klijavo darbelius.
Kiekviena savaitės diena turėjo savo spalvą. Vaikai grupėje ieškojo spalvos akcentų, sužinojo, kad gamtoje pilna įvairių spalvų, kurios pasireiškia įvairiais metų laikais.
Vaikučių ir auklėtojų apranga taip pat atitiko dienos spalvą ir veiklą darželio grupėje. Darželinukams buvo smagu kiekvieną spalvą susieti su tam tikru daiktu: geltona – saulytė, žalia – žolytė, raudona – širdelė, balta – avelė, snaigė, mėlynas – debesėlis, lietutis. Vaikai atliko kūrybines veiklas: kirpo saulės spindulėlius, visi kartu spalvino didelį raudoną obuolį, iš krepinio popieriaus darė medį.
Smagu, kad vakarykštis pirmas iškritęs sniegas sutapo su baltos spalvos diena darželyje – pro langą darželinukai pamatė pirmąjį sniegą.
Muzikinės improvizacijos veiklos metu vaikai žaidė žaidimus su spalvotais puodeliais ir servetėlėmis.
Vėliau vyko linksmybės su balionais, buvo pučiami muilo burbulai, o pavargę vaikai atsigaivino po mėlynu lietučiu.
Širdingai dėkojame tėveliams už pagalbą ruošiantis spalvų savaitei. Džiaugiamės, kad vaikučiai turėjo spalvingų ir linksmų užsiėmimų, kad spalvos nuspalvino pilkesnes rudens dieneles, todėl jos darželinukams ir neprailgo.
Tikime, kad įgytas žinias ugdytiniai kūrybiškai ir savitai panaudos įvairiose žaidybinėse situacijose. Lai spalvotas ir gražus pasaulis gyvena mūsų mažųjų širdelėse!
Mokytoja Laima Čigienė

Sekite mus Facebook