Be kategorijos

Ir blynai, ir Morė, ir ypatingos estafetės įkvėpė nepasiduoti žiemos išdaigoms

Kiekvienas žino, jog Užgavėnės yra viena iš žaismingiausių lietuvių kalendorinių švenčių. Anot senolių, jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus apkiautęs ir liūdnas būsi. Dėl to vasario 13 d. „Atžalyno“ progimnazijos mokytojai – renginių organizavimo grupės nariai, pasitelkę į pagalbą mokinius – nepamiršo senųjų tradicijų ir visai mokyklos bendruomenei organizavo triukšmingą Užgavėnių šventę.
Dar šventės išvakarėse technologijų mokytojai Daiva Klimienė ir Kęstutis Misiūnas bei dailės mokytoja Rita Suchockienė progimnazijos fojė surengė mokinių gamintų Užgavėnių kaukių ir kitokių grožybių parodą. Parodos rengėjams talkino Mokinių tarybos koordinatorės Žydronė Barbaravičienė ir Merine Pushklevichienė.
Žinodamos, kad Užgavėnių dieną būtina sočiai ir riebiai valgyti, per trečiąją ir ketvirtąją pertraukas mokytojos Daiva Klimienė, Renata Blusevičienė ir pavaduotoja ugdymui Rita Suchockienė drauge su mokinėmis – jaunosiomis šeimininkėmis – progimnazijos fojė ir Menų kiemelyje kepė ir visus norinčius vaišino ypatingo skonio blynais.
Nuo seno tikima: kuo daugiau per Užgavėnes bėgiosi, tuo geriau ir sveikiau gyvensi. Tad fizinio ugdymo mokytojai Asta Čatrauskaitė ir Nerijus Pakalnis sporto salėje organizavo Užgavėnių estafetes su visais šiai šventei būdingais elementais: mokiniai ir dekoratyvinius blynus iš vienos vietos į kitą dėliojo, ir malkas Užgavėnių laužui ruošė, ir spalvotus kamuolius prie krūtinės glaudė. Didžiulis sirgalių būrys didelį triukšmą kėlė, o patys lenktyniautojai iš visų jėgų stengėsi laimėti ir kuo greičiau pavasarį prišaukti. Visi šventės dalyviai didžiai džiaugėsi tokiomis išradingomis rungtimis.
Užgavėnės nebūtų Užgavėnės be tradicinės Morės. Su ja buvo atsisveikinta progimnazijos kieme. Kartu su degančia More išvarytas susikaupęs blogis ir įkyrėjusi žiema.
Tikėtina, kad linksmai praleista šventinė diena visą progimnazijos bendruomenę suartino ir įkvėpė nepasiduoti paskutinėms žiemos išdaigoms bei viltingai sulaukti pirmųjų pavasario pranašų – vieversių.
Mokytojas Romas Zibalas

Sekite mus Facebook