Be kategorijos

Atviroje literatūros pamokoje jaunoji kūrėja pristatė savo knygą

Kultūrinis ugdymas yra neatsiejama visapusiško mokinių lavinimo dalis, o TŪM (Tūkstantmečio mokyklų) iniciatyva suteikia galimybę jaunajai kartai pažinti literatūros pasaulį iš arti. Gegužės 12 d. naujoje progimnazijos bibliotekoje, kuri renovuota TŪM lėšomis, vyko atvira literatūros pamoka, kurioje 6C klasės mokiniai susitiko su jaunosios kartos kūrėja Rugile Labanauskaite. Susitikimo metu Rugilė bendraklasiams pristatė ką tik išleistą savo knygą „Miške“ – kūrinį, kuriame atgyja gamtos paslaptys, kviečiančios skaitytoją į magišką kelionę po mišką.
Mokiniams buvo suteikta galimybė užduoti klausimus apie kūrybos procesą, literatūros subtilybes ir kūrėjos asmeninį santykį su knygos veikėjais. Rugilės atsakymai įkvėpė bendraklasius nebijoti kurti, drąsiai ieškoti savitumo ir eksperimentuoti su žodžiais.
Pamokoje dalyvavo ne tik 6C klasės mokiniai, bet ir jų vadovė Merinė Pushklevichienė, kuri drauge su auklėtiniais dalyvavo diskusijose apie kultūrinio ugdymo svarbą. Susitikimas su jauna kūrėja neabejotinai praturtino mokinių literatūrinį suvokimą, įžiebė naujų kūrybinių minčių ir sustiprino meilę knygoms.
TŪM iniciatyva ne tik suteikia mokykloms modernias erdves mokymuisi, bet ir ugdo jaunąją kartą, skatindama kultūrinį dialogą, kūrybiškumą ir saviraišką.
Šis susitikimas įrodė, jog literatūra nėra vien knygų skaitymas – tai gyvas, besikeičiantis procesas, kuriame kiekvienas gali rasti savo istoriją. Rugilės Labanauskaitės kūrybiškumas ir nuoširdus dalijimasis savo kūryba tapo įkvėpimu ne tik jauniesiems skaitytojams, bet ir visai mokyklos bendruomenei. Džiugu matyti, kaip TŪM iniciatyva ir jaunosios kartos rašytojai kartu kuria prasmingą ir įtraukiančią mokymosi aplinką!
Mokytojas Romas Zibalas
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Sekite mus Facebook