Be kategorijos

Zibalų skyriaus ugdytiniai lankėsi Utenoje

Mokslo metų baigimo proga, birželio 5 dieną, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų pagrindinio ugdymo skyriaus mokinukai ir darželinukai, lydimi mokytojos J. Stankevičienės ir auklėtojos L. Čigienės bei vaikučių tėvelių, lankėsi Utenos krašto apylinkėse. Pirmiausia nuvykome į Vytauto Valiušio keramikos muziejų, esantį Leliūnuose. Vaikai pamatė įspūdingą molinių indų kolekciją: puodų, puodynių, ąsočių, lekų, palivonų, aguontrynių, didelių dubenų ir dubenėlių, vazų, žvakidžių ir kitų įvairiausių formų bei paskirčių molinių dirbinių… Vaikučiai buvo palydėti į auditoriją, kurioje žiūrėjome filmą „Molio kelias“. Vėliau vaikai, padedant puodžiui Vytautui Valiušiui, nulipdė sau molinį dirbinį. Vaikučiams tai buvo įdomi edukacinė pamokėlė. Puodžius papasakojo apie regioninius Lietuvos keramikos skirtumus, supažindino su tradicinės ir moderniosios keramikos dirbiniais.
Vėliau vykome pasigrožėti grojančiu fontanu, esančiu Utenos centre prie Dauniškio ežero. Nors ir buvo labai karšta diena, mažieji pažaidė ežero pakrantėje įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje, šalia pušyno ir Švenčiausios Mergelės Marijos karalienės koplyčios.
Pakeliui užsukome į Triušiukų slėnį, esantį Antalamistės kaime. Prie slėnio vartų mus pasitiko nuostabaus gamtos kampelio šeimininkė Renata, kuri pristatė slėnio gyventojus, įdomiai papasakojo apie jų įvairovę, priežiūrą. Vaikučiai susipažino su įvairiausių veislių triušiukais, stebėjo ožiukus, alpakas, povus, elnius, arklius, stručius ir naminius paukščius. Vaikai turėjo galimybę pabėgioti po slėnį, pasidžiaugti gražia gamta, grynu oru, nuostabiu gyvūnijos pasauliu. Smagiai pašokinėjo batutuose, pasisupo sūpynėse.
Grįždami namo dar ilgai dalinomės patirtais įspūdžiais, stebėjomės pamatyta gyvūnų ir keramikos dirbinių gausa. Likome sužavėti Triušiukų slėnio šeimininkų darbštumu ir puodžiaus Vytauto Valiušio svetingumu.


Zibalų skyriaus informacija


Sekite mus Facebook