Be kategorijos

Susipažįstame kaskart kitokiose erdvėse

Jau aštuonerius metus Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė palaiko ryšius ir draugauja su Ukmergės „Ryto“ specialiąja mokykla. Susitinkame kiekvieną rudenį, kartu pažymime Tarptautinę tolerancijos dieną akcentuodami draugystę ir vienas kito pažinimą. Į pagalbą ir toliau tęsti užsimezgusių santykių grandinę atskubėjo Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.
Lapkričio 12 d. vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė, projekto „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ koordinatorė, vėl pakvietė atžalyniečius ir ukmergiškius kartu dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Už širmos“. Šį užsiėmimą vedė ir lėlių teatro užkulisius atvėrė Vilniaus „Lėlės“ teatro režisierius, aktorius ir dailininkas Rimantas Driežis.
Režisierius supažindino su lėlių teatro istorija, siekiančia ne vieną šimtmetį, šio teatro formomis, papasakojo apie šešėlių teatrą, supažindino ir pristatė vaikams „popieriaus teatrą“ – mirioramą. Miriorama – tai judanti knygos panorama. Šiuo būdu R. Driežis parodė dokumentinį filmą apie lietuviškus nykštukus ir lietuvišką liną. Aktorius papasakojo ir parodė mokiniams pirštinines, lazdelines lėles, marionetes ir fantošus. Leido patiems įsijausti į lėlininko vaidmenį, išradingai ir įtaigiai atsakinėjo į užduodamus suktus vaikų klausimus.
Šioje teatro paskaitoje dalyvavo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 7A klasė su auklėtoju Tomu Labanausku ir socialine pedagoge Renata Gasparavičiene, Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos ugdytinių būrys su mokytoja Nijole Silevičiene ir mokyklos socialine pedagoge Regina Krikštaponiene.
Kartu su ukmergiškiais dėkojame Lolitai Pliukštienei ir visoms Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos bibliotekininkėms, kurios suranda galimybę ir leidžia mums – labai skirtingiems – pabūti kartu, ne tik per dailę, knygą, bet ir per teatrą pažinti ne tik mus supančią aplinką, bet ir vienam kitą.


Socialinė pedagogė R. Gasparavičienė


Sekite mus Facebook