Be kategorijos

Į paslaptingą matematikos pasaulį pažvelgta kitaip

Sausio 11 dieną Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko ugdymo be pamokų diena „Atrask, pamatyk, tyrinėk, sužinok“. Penktadienį mokykloje šurmuliavę V-VIII klasių mokiniai demonstravo matematikos žinias, ruošė projektinius darbus – erdvinių kūnų pristatymus.

Netradicinis renginys prasidėjo paskaita „Dirbtinis intelektas“, kurią vedė Mokyklos tarybos pirmininkas Audrius Indriulionis. Svečias pateikė daug vaizdinės medžiagos, ją komentavo, ragino atsakyti į loginio mąstymo reikalaujančius aktualius klausimus, saldžiaisiais prizais apdovanojo mokinius, pademonstravusius puikų tiksliųjų mokslų išmanymą.

Klasių vadovų kabinetuose mokiniai rengė projektus. Erdvinį kūną (rutulį, kūgį, ritinį, kubą, prizmę, piramidę, stačiakampį gretasienį) reikėjo pristatyti ne tik matematiniu aspektu, bet ir parodyti, kur jis pritaikomas praktiškai. Baigę projektinius darbus, ugdytiniai piešė simetriškus piešinius, juos spalvino, III aukšto fojė surengė simetriškų piešinių parodą.

 Vidurdienį aktų salėje netrūko norinčių pasigrožėti erdvinių kūnų pristatymu. Kiekviena klasė scenoje demonstravo iš geometrinių  figūrų pagamintus daiktus, statinių ir ateities miestų maketus, robotus ir kitas įdomybes. Mokinių darbuose atsispindėjo gražiausios mintys apie matematiką – kilmingą, rafinuotą, tačiau kartu ir subtilų mokslą.

Mokiniai varžėsi netgi sporto salėje. Integruotoje matematikos ir kūno kultūros pamokoje teko demonstruoti ne tik judrumą, vikrumą, greitumą, bet ir loginį mąstymą. Žaisdami judriuosius žaidimus, dalyvaudami estafetėse, mokiniai kartojo daugybos lentelę, atliko sudėties ir atimties veiksmus, sudėliojo matematinių sąvokų dėlionę.

Ugdymo be pamokų dienos renginiai – puiki šviečiamosios veiklos ir pramogų dermė. Tiksliųjų mokslų mokytojai Virginija Burlėgaitė, Valerija Danienė, Danguolė Balandytė ir Edvardas Gatelis pasistengė, kad mokiniams skirtos užduotys būtų įdomios ir patrauklios. Mokiniai parodė savo žinias, populiariai ir išradingai pristatė paslaptingą matematikos pasaulį, įtikino, kad mokinių ir mokytojų išmonei ribų nėra.

Romas Zibalas


Sekite mus Facebook