Be kategorijos

Atvira istorijos pamoka

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai šiandien 12 val. jungėsi į nuotolinę atvirą istorijos pamoką „Nenugalėta laisvė“. Pamoką vedė istorijos mokytojas, ekskursijų vadovas Deimantas Ramanauskas.
1990 m. kovo 11 d. Lietuva užlipo ant nepriklausomybės slenksčio. Iš vienos pusės jos tykojo praraja, pavadinta SSRS, o iš kitos – laiptai į laisvę. Tačiau iš prarajos išlindusios SSRS teroro rankos nežadėjo lengvos pergalės. 1991 m. sausio 13-osios naktis tapo kruvinu išbandymu. Šturmuodama Vilniaus televizijos bokštą, gąsdindama ir žalodama žmones, sovietų valdžia bandė užgesinti Lietuvos laisvės aukurą. Atakų metu buvo nužudyta 14 žmonių, o daugiau kaip 1000 sužalota. Tai buvo aukos, kritusios prie Lietuvos laisvės aukuro, kurio sovietai nesugebėjo sunaikinti.
Pamokos metu doc.Jonas Vaičenonis, istorikai Deimantas Ramanauskas ir Ovidijus Jurkša prisiminė to laikotarpio įvykius ir istorinį kontekstą, aptarė veiksmus vykusius Vilniaus ir Kauno gatvėse, prisiminė tos nakties žmonių išgyvenimus.
Jau trisdešimt metų sausio 13 dieną prisimename ir pagerbiame mūsų visų laisvės gynėjus. Įprasminkime jų drąsą, ryžtą ir pasiaukojimą savo darbais Lietuvos labui. Švęskime laisvę ne kartą per metus, bet kasdien, o šiandien Tautos didvyrius prisiminkime išlikdami atsakingi ir saugūs.

Istorijos mokytoja Danguolė Urbanavičienė

Sekite mus Facebook